Integrace Ověř18.cz do vašeho eshopu


Používáte-li eshopový systém Upgates, můžete Ověř18.cz snadno implementovat pomocí pár kroků, kterými vás provede tento návod. Před samotnou instalací doplňku musíte mít založený účet a projekt v naší administraci, aby mohlo proběhnout propojení. Více se dozvíte v následujících odstavcích.

Založení účtu na webu ověř18.cz

Prvním krokem je registrace zde na našem webu (https://www.over18.cz), kde následně uvidíte statistiky a přehledy ověřování vašich zákazníků. Jako první krok pokračujte na přihlášení.

Pokud již máte účet, přihlaste se do administrace vaším emailem a heslem, v opačném případě pokračujte na registraci.

Poznámka: Pokud již máte účet u jiného projektu, můžete využít stejný, jen pod něj přidáte další webovou stránku, není třeba zakládat další účet.
Registrace vašeho zákaznického účtu vyžaduje pár základních informací. Věnujte prosím jejich vyplnění dostatečnou pozornost, protože budou využity ke komunikaci s vámi a také jako fakturační údaje.

Po odeslání registrace vyčkejte na naše ruční schválení, které trvá obvykle v řádu jednotek hodin. Pokud by něco nebylo jasného, budeme vás kontaktovat. O schválení účtu obdržíte informaci na zadaný email.
Založení projektu vašeho obchodu
Instalace začíná v administraci vašeho eshopu v sekci "Doplňky / Seznam doplňků". Tady vyhledejte doplněk s názvem Ověř18 a stiskněte tlačítko "Aktivovat".
Systém se vás nyní zeptá, zda chcete našemu doplňku povolit přístup k určitým datovým oblastem. Všechny, které jsou zobrazeny, potřebujeme pro nějakou část funkčnosti. Například přístup k produktům potřebujeme, abyste si mohli omezit ověřování jen na určité kategoie zboží nebo konkrétní produkty a podobně. Žádná data u nás neukládáme ani je nepoužíváme jinak, než ve spojení s vaším obchodem.
Po úspěšném prvním kroku se vám zobrazí obrazovka s postupem instalace. Zde vidíte, které kroky je třeba dokončit a které jsou již hotové.

Zásadní je propojit váš obchod s Vaším účtem na našem webu ověř18.cz. Pokud už účet máte, můžete se přihlásit a rovnou bude ve vašem účtu založen nový projekt s propojením. Pokud účet nemáte, nejdříve si ho založte.
Pokud instalujete doplněk prvně, zbytek instalace po přihlášení proběhne naprosto automaticky. V nastavení doplňku pak vidíte všechny položky splněny. Doplněk nyní můžete začít používat.
Zobrazení doplňku v eshopu
Pokud je vše správně nastaveno, najdete na stránce se souhrnem objednávky pole vypadající dle obrázku vpravo.
Po kliknutí do zaškrtávacího políčka se objeví nabídka možností, které lze pro ověření zákazníka využít. Je to možnost ověřit se přes bankovní identitu, přes službu MojeID nebo využít rozpoznání dokladu totožnosti.
Jakmile je řádně ověřen věk zákazníka, zaškrtávací pole je zelené a objednávka může být odeslána. Po jejím odeslání ještě automaticky provádíme spárování s číslem objednávky, takže je možné zpětně zkontrolovat, zda a jak byla objednávka zkontrolována.
Placení a statistiky

Pro správnou funkčnost doplňku je třeba dobít si peněženku kreditem (1). S nově založeným účtem vám dáváme automaticky 100 Kč volný kredit na vyzkoušení naší služby. Peněženku najdete v levém menu. Kredit můžete doplnit převodem na náš účet ve Fio bance. Pokud provedete převod okamžitou platbou, zpracujeme ji zhruba do 10 minut.

Na stránce s peněženkou dále najdete aktuální stav vašeho kreditu (3), možnost nastavit si upozornění o nízkém kreditu na váš email nebo SMS (2) a také kompletní statistiky plateb na váš účet (4). Kredit je sdílený pro všechny vaše eshopy v rámci jednoho účtu.

Samozřejmě také můžete sledovat statistiky využití doplňku ve vašem obchodě. Přehled najdete v levém menu pod položkou Webové projekty > Seznam všech webu > rozkliknutí konkrétního webu. Najdete zde přehled požadavků na ověření, jakým způsobem kontola probíhala, výsledek kontroly a účtovanou cenu ověření.