Integrace Ověř18.cz do vašeho eshopu


Používáte-li eshopový systém eshop-rychle, můžete Ověř18.cz snadno implementovat pomocí pár kroků, kterými vás provede tento návod.

Integrace

Integrace našeho doplňku se provádí vložením několika řádků do zápatí vaší šablony. Každý obchod může mít šablonu trochu jinou a následující návod je zobrazen na základní šabloně bez dalších úprav.

Založení účtu na webu ověř18.cz

Prvním krokem je registrace zde na našem webu (https://www.over18.cz), kde následně uvidíte statistiky a přehledy ověřování vašich zákazníků. Jako první krok pokračujte na přihlášení.

Pokud již máte účet, přihlaste se do administrace vaším emailem a heslem, v opačném případě pokračujte na registraci.

Poznámka: Pokud již máte účet u jiného projektu, můžete využít stejný, jen pod něj přidáte další webovou stránku, není třeba zakládat další účet.
Registrace vašeho zákaznického účtu vyžaduje pár základních informací. Věnujte prosím jejich vyplnění dostatečnou pozornost, protože budou využity ke komunikaci s vámi a také jako fakturační údaje.

Po odeslání registrace vyčkejte na naše ruční schválení, které trvá obvykle v řádu jednotek hodin. Pokud by něco nebylo jasného, budeme vás kontaktovat. O schválení účtu obdržíte informaci na zadaný email.
Založení projektu vašeho obchodu
Po schválení účtu se již můžete přihlásit do administrace Ověř18.cz. V levém menu přejděte na záložku "Webové projekty" => "Nový web", kde založíte projekt pro svůj eshop a získáte kód pro vložení do vašeho obchodu.

Další krok už je samotné založení. Vyžaduje pouze několik údajů, ale dbejte na jejich správné vyplnění.

  • Název webu si zvolte dle svého uvážení a předvším, pokud jich budete mít více, pomůže vám název v orientaci.
  • Způsob implementace je v rámci vašeho obchodu "eshop-rychle".
  • Důležité je správně vyplnit adresu webu. Při používání doplňku je kontrolováno, že je používám pouze ze schváleného webu, takže při nesprávné URL by vám doplněk nefungoval. Uvádějte celou adresu včetně https://

Po prvním uložení informací o Vašem webu se zobrazí několik dalších údajů. API key je údaj potřebný pro propojení Ověř18.cz s vaším obchodem. Nicméně pro implementaci stačí zkopírovat kód ve spodní části stránky pod formulářem a vložit ho na správné místo administace vašeho obchodu, jak ukáží následující kroky návodu.

Kód, který jste získali po založení nového webu v naší administraci nyní musíte vložit do pole pro zápatí v šabloně vašeho obchodu. Jednotlivé obchody mohou mít odlišné šablony, ale postup by měl být víceméně stejný.

V levém menu rozbalte položku Nastavení a následně rozklikněte položku Design webu. V pravé části se vám otevře nastavení vaší sablony. Zde zvole tlačítko Editovat šablonu a dostanete se do jejího detailního nastavení.

Ve spodní části otevřené stránky najdete blok nazvaný HTML kód. Rozbalíte ho pomocí tlačítka vpravo a otevře se formulář se třemi poli. Nás zajímá pole nazvané Zápatí. Do něj vložíme kód, který se zobrazil po registaci vašeho obchodu a vše uložíme. Po tomto kroku by mělo být nastavování hotovo. Doplněk se objeví na poslední stránce objednávky - na rekapitulaci.

Pokud jste postupovali přesně dle návodu, nyní je váš obchod propojen s Vaším účtem a můžete začít ověřovat zákazníky.

Zobrazení doplňku v eshopu
Pokud je vše správně nastaveno, najdete na stránce se souhrnem objednávky pole vypadající dle obrázku vpravo.
Po kliknutí do zaškrtávacího políčka se objeví nabídka možností, které lze pro ověření zákazníka využít. Je to možnost ověřit se přes bankovní identitu, přes službu MojeID nebo využít rozpoznání dokladu totožnosti.
Jakmile je řádně ověřen věk zákazníka, zaškrtávací pole je zelené a objednávka může být odeslána. Po jejím odeslání ještě automaticky provádíme spárování s číslem objednávky, takže je možné zpětně zkontrolovat, zda a jak byla objednávka zkontrolována.
Placení a statistiky

Pro správnou funkčnost doplňku je třeba dobít si peněženku kreditem (1). S nově založeným účtem vám dáváme automaticky 100 Kč volný kredit na vyzkoušení naší služby. Peněženku najdete v levém menu. Kredit můžete doplnit převodem na náš účet ve Fio bance. Pokud provedete převod okamžitou platbou, zpracujeme ji zhruba do 10 minut.

Na stránce s peněženkou dále najdete aktuální stav vašeho kreditu (3), možnost nastavit si upozornění o nízkém kreditu na váš email nebo SMS (2) a také kompletní statistiky plateb na váš účet (4). Kredit je sdílený pro všechny vaše eshopy v rámci jednoho účtu.

Samozřejmě také můžete sledovat statistiky využití doplňku ve vašem obchodě. Přehled najdete v levém menu pod položkou Webové projekty > Seznam všech webu > rozkliknutí konkrétního webu. Najdete zde přehled požadavků na ověření, jakým způsobem kontola probíhala, výsledek kontroly a účtovanou cenu ověření.