Integrace Ověř18.cz do vašeho eshopu


Používáte-li eshopový systém Shop5.cz, můžete Ověř18.cz snadno implementovat pomocí pár kroků, kterými vás provede tento návod.

Integrace

Integrace doplňku Ověř18.cz se provádí velmi jednoduše díky přímo připravené integraci od provozovatele shop5. Stačí postupovat podle následujících kroků a můžete začít doplněk pro ověření věku využívat.

Založení účtu na webu ověř18.cz

Prvním krokem je registrace zde na našem webu (https://www.over18.cz), kde následně uvidíte statistiky a přehledy ověřování vašich zákazníků. Jako první krok pokračujte na přihlášení.

Pokud již máte účet, přihlaste se do administrace vaším emailem a heslem, v opačném případě pokračujte na registraci.

Poznámka: Pokud již máte účet u jiného projektu, můžete využít stejný, jen pod něj přidáte další webovou stránku, není třeba zakládat další účet.
Registrace vašeho zákaznického účtu vyžaduje pár základních informací. Věnujte prosím jejich vyplnění dostatečnou pozornost, protože budou využity ke komunikaci s vámi a také jako fakturační údaje.

Po odeslání registrace vyčkejte na naše ruční schválení, které trvá obvykle v řádu jednotek hodin. Pokud by něco nebylo jasného, budeme vás kontaktovat. O schválení účtu obdržíte informaci na zadaný email.
Založení projektu vašeho obchodu a jeho integrace do obchodu
Po schválení účtu se již můžete přihlásit do administrace Ověř18.cz. V levém menu přejděte na záložku "Webové projekty" => "Nový web", kde založíte projekt pro svůj eshop a získáte API kód, který budete následně potřebovat při nastavení doplňku.

Další krok už je samotné založení. Vyžaduje pouze několik údajů, ale dbejte na jejich správné vyplnění.

  • Název webu si zvolte dle svého uvážení a předvším, pokud jich budete mít více, pomůže vám název v orientaci.
  • Způsob implementace je v rámci vašeho obchodu "Vlastní".
  • Důležité je správně vyplnit adresu webu. Při používání doplňku je kontrolováno, že je používám pouze ze schváleného webu, takže při nesprávné URL by vám doplněk nefungoval. Uvádějte celou adresu včetně https://

Po prvním uložení informací o Vašem webu se zobrazí několik dalších údajů. API key je údaj potřebný pro propojení Ověř18.cz s vaším obchodem.

Další postup najdete přímo na stránkách provozovatele shop5, který doplněk přímo integruje do svého systému: https://www.shop5.cz/clanek/integrace-over18-cz/

Placení a statistiky

Pro správnou funkčnost doplňku je třeba dobít si peněženku kreditem (1). S nově založeným účtem vám dáváme automaticky 100 Kč volný kredit na vyzkoušení naší služby. Peněženku najdete v levém menu. Kredit můžete doplnit převodem na náš účet ve Fio bance. Pokud provedete převod okamžitou platbou, zpracujeme ji zhruba do 10 minut.

Na stránce s peněženkou dále najdete aktuální stav vašeho kreditu (3), možnost nastavit si upozornění o nízkém kreditu na váš email nebo SMS (2) a také kompletní statistiky plateb na váš účet (4). Kredit je sdílený pro všechny vaše eshopy v rámci jednoho účtu.

Samozřejmě také můžete sledovat statistiky využití doplňku ve vašem obchodě. Přehled najdete v levém menu pod položkou Webové projekty > Seznam všech webu > rozkliknutí konkrétního webu. Najdete zde přehled požadavků na ověření, jakým způsobem kontola probíhala, výsledek kontroly a účtovanou cenu ověření.